Uroda i zdrowie -

Uroda zdrowie

uroda-zdrowie.orgTRENING PERSONALNY DLA URODY I ZDROWIA

 

uroda-i-zdrowie-7.jpg" alt=" width="324" height="216" />By zadbać o urodę i zdrowie jednocześnie bardzo dobrym sposobem jest trening personalny. Trening personalny to indywidualne zajęcia z trenerem dla wszystkich, którzy chcą wyrzeźbić boskie ciało, osiągnąć lepszy wynik sportowy lub wrócić do formy. Jest to najskuteczniejsza droga do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Podczas sesji treningowej trener personalny zagwarantuje bezpieczeństwo, odpowiedni program treningowy oraz zadba o poprawność wykonywanych ćwiczeń. Ściśle określone składowe treningu tj. plan treningowy, dobór ćwiczeń, liczba serii, powtórzeń, przerw między seriami, technika, oddychanie oraz dieta są przez trenera starannie dobrane.

Wszystko po to, aby czuć się dobrze w swoim ciele, cieszyć się urodą i zdrowiem i by się odstresować.

Trening spalający tkankę tłuszczową, trening na masę, trening wytrzymałościowy, czy trening ujędrniający możliwości są różne.

Treningi personalne swego czasu były towarem luksusowym, ze względu na cenę. Dlatego skierowane kiedyś wyłącznie do osób majętnych. Stopniowo jednak wzrasta zainteresowanie tym typem budowania formy. Potrzebą pielęgnacji urody i zdrowia w taki właśnie sposób.

Dziś nadal jest to usługa kosztowna, ale nie niedostępna. Częste są przypadki, że osoby zorientowane na sukces w życiu, uważają wydatek związany z treningami indywidualnymi, jako inwestycję uważając, że lepsza forma, samopoczucie i wygląd mają bezpośredni wpływ na ich osiągnięcia zawodowe. Trudno im nie przyznać racji.

Trening personalny to same plusy. Dzięki niemu można osiągnąć swoje cele, to, czego się chce, jeśli chodzi o urodę i zdrowie również. Osiągnąć to szybciej i lepiej. Za to właśnie wiele osób jest w stanie zapłacić nawet dużą kwotę.

Czy jest to towar luksusowy? Jeszcze tak. Jednak zauważa się coraz więcej osób ćwiczących na siłowni ze swoimi osobistymi trenerami. Bo chcąc lub nie taki wydatek się opłaca.

 

 

 

CIEKAWOSTKI NASZEGO CIAŁA

 

uroda-i-zdrowie-8.jpg" alt=" width="229" height="324" />Doskonale wiemy, że o urodę i zdrowie należy dbać. Weźmy pod uwagę to, że obydwie rzeczy dotyczą naszego ciała. Przyjrzyjmy się temu, dlaczego ono zachowuje się tak, a nie inaczej oraz zapoznajmy się z ciekawostkami, które go dotyczą:
• Tkanka tłuszczowa - natura tak nas zaprogramowała, że gromadzimy niespalone kalorie w postaci tłuszczu na okres głodu. Tkanka tłuszczowa jest magazynem energii, z którego organizm może czerpać, gdy tego potrzebuje.
Każdy dobrze wie, ze jej nadmierna ilość źle wpływa na urodę i zdrowie.

• Ziewamy - robimy to po to by pobudzić aktywność mózgu w sytuacjach, gdy senność jest niepożądana. Mobilizujemy się w ten sposób do działania, próbujemy zachować skupienie. Ziewanie zwiększa, bowiem dopływ tlenu do płuc i poprawia ukrwienie mózgu, pobudza też akcję serca.

• Czkawka - pojawia się przez silne skurcze przepony, które są odruchem obronnym organizmu. Służą do usunięcia kęsu pożywienia tkwiącego w przełyku. Czkawka zmniejsza ciśnienie w żołądku, co powoduje zassanie do jego wnętrza pokarmu znajdującego się w przełyku. Zazwyczaj jednak czkawka to odruch uruchomiony przez pomyłkę.

• Język - Tak jak odciski palców każdy z nas ma inny odcisk języka.

włosy - Blondyni i blondynki mają najwięcej włosów - około 146 tysięcy. Szatyni mają około 100 tysięcy włosów, natomiast najmniej występuje u osób rudych - około 86 tysięcy.

• Gęsia skórka - jest pozostałością ewolucyjną po naszych przodkach i służyła nam do stroszenia włosów i ochrony przed zimnem, gdy mieliśmy ich więcej.

• Ból głowy - zamiast wymówki powinien zachęcać do seksu. Podczas seksu wydzielają się endorfiny, które mają działanie przeciwbólowe.

serce człowieka - jest tak mocne, że mogłoby wypompować krew na przynajmniej 9 metrów w górę. Mięsień sercowy jest najsilniejszym w organizmie, ponieważ musi on dostarczyć krew do każdego zakątka ciała, w tym oddalonych palców u nóg i stóp.

O urodę i zdrowie, a przede wszystkim ciało trzeba cały czas dbać, bo przecież to my sami.

 

 

 

STRASZLIWE CZASY - JAK KIEDYŚ LECZONO

 

 width=Tragizm - brud, smród i ubóstwo, tak określić można to jak kiedyś leczono. Mówiąc wprost w sferze higieny panowała totalna ciemnota. I jak tu mówić o urodzie i zdrowiu.

W średniowieczu w szpitalach klasztornych panowały fatalne warunki: chorzy leżeli nago po kilku w jednym łóżku lub na podłodze. Nie byli myci, dostawali tylko jedzenie. W domach tez nie przestrzegano higieny. Rzeczą normalna było m.in. chodzenie w nigdy niepranych, zabłoconych ubraniach, nie mycie się i spanie we wspólnym łóżku wszystko w otoczeniu mnożącego się robactwa i bakterii. O urodzie i zdrowiu tych czasów w tym przypadku nie może być mowy.

W dawnej Polsce Jednym z najpopularniejszych środków leczniczych były upusty krwi. Cała ówczesna patologia i fizjologia opierała się na nauce o czterech cieczach (krwi, śluzie, żółci i czarnej żółci), które będąc w równowadze utrzymywały organizm w zdrowiu. Gdy równowaga ta zostawała naruszona, człowiek zaczynał chorować. Upusty krwi miały na celu wydalenie nadmiaru jakiejś cieczy i przywrócenie równowagi.

Ważną rolę w zabiegach profilaktycznych odgrywało również przestrzeganie odpowiedniej diety. Odpowiednio dobrana pod względem ilościowym i jakościowym. Dostosowana do indywidualnych potrzeb dieta miała mieć ogromny wpływ na stan zdrowia. Dla urody i zdrowia tak jest po dziś dzień.

Dawniej panowała szeroko rozpowszechniona nieufność do wszelkiego rodzaju leków. Daleko posunięta podejrzliwość względem nich miała swe źródło również w obawie przed skutkami ubocznymi aplikowanych lekarstw.

Jeśli już to najważniejsze miejsce w domowej apteczce zajmowały leki o działaniu przeczyszczającym. Metody polegające na obfitych upustach krwi oraz naprzemiennym stosowaniu środków wymiotnych i napotnych, zapewniające utrzymanie harmonii i równowagi między cieczami w organizmie, stanowiły, bowiem w XVIII wieku wciąż jeszcze fundament myśli medycznej i podstawę kuracji zdrowotnych.

Dawna medycyna Na pewno nie była tak skuteczna jak dzisiejsza. Lekarze nie potrafili dokładnie określić przyczyny choroby, a co najgorsze nie wiedzieli, jakie leki należy zażyć. Przez to nie wszystkie przynosiły dobroczynny skutek i powrót do zdrowia. A ludzie o urodę i zdrowie tez nie dbali należycie.Tematy: